8 Aralık 2013 Pazar

Evde geçirilecek bir pazar günü için film önerileri :)

Merhabalar..
Evet, evde geçirilecek bir pazar günü için film önerilerimi paylaşıyorum bu yazımda.. 
Gerçek bir sinemasever olarak söylemeliyim ki, izlediğim en iyi filmlerin bir listesini oluşturdum.
Hepsi de izlenmeye değer şahane filmler...
Tabii zevk meselesi, herkes her filmi beğenmeyebilir.
Fakat paylaştığım filmler türlerinin arasında en iyileri diyebilirim.. Sinemaseverler'in çoktan izlemiş oldukları filmlerle dolu listemden belki birkaç izlenmeyen ve gözden kaçan güzel filmler çıkabilir hı?
Konularını açıklamaktan hoşlanmıyorum.. Zira ben konularını okuyup film izlemeyi doğru bulmuyorum..
Bu yüzden kısa bir bilgi veriyorum..• Benim Adım Khan: Asperger Sendromlu bir adamın yaşamını anlatan muazzam bir Hint filmi.. Hint Filmlerini yabana atmayın.. Artık Hollywood yapımı filmlerin yerini Bollywood aldı biliyorsunuz ki.. Bunu Bollywood filmlerini izlediğinizde daha iyi anlayacaksınız.. Gerçekten hayatımda izlediğim en güzel filmdi diyebilirim.. Gülümsemek, hüzünlenmek ve düşünmek istiyorsanız tam da size göre bir film...


• Leon the Professional: Leon benim hayatımda inanılmaz bir iz bıraktı, nedendir bilinmez.. Dilimize neden "Sevginin Gücü" olarak çevrildiğini filmi izlediğinizde daha iyi anlıyorsunuz.. Hayata bakış açımı değiştiren filmlerden.. Değişmez klasik ve en'lerimden.. 


• Bir Milyonerin İlk Aşkı: 5 kez ilememe rağmen her izlediğimde ağladığım, duygulandığım bir filmdir kendileri.. Kore filmlerinin en iyisi ve en duygusal filmidir tartışmasız.. Biraz ağlamak isterseniz tavsiyedir. Ama fazla duygusalsanız (ben gibi) ne yazık ki tavsiye edemeyeceğim. Zira ortalıkta şiş gözlerle dolaşmamanın imkanı yok.. Sevgiliyle, eşle izlenecek muazzam bir aşk filmi..


• Her Çocuk Özeldir: Evet, bu bir Aamir Khan Filmi. Ve tek kelime ile muhteşem! Bu adamın her filmini seviyorum zaten ama bu filmi benim gözümde bir ayrı.. İzlenmeli.. Ve evet, bu da bir hint filmi.. Bakış açımı değiştiren filmlerden biridir..


• Umudunu Kaybetme: Will Smith'in oyunculuğunu konuşturduğu en güzel fimlerinden bence.. Harika bir film.. Umudu en güzel anlatan film olmalı kendileri.. İzlenmeli..


• Amelie: İzlediğim en eğlenceli filmlerden biriydi.. Gerek soundtrackları gerekse Audrey'in oyunculuğu insanı kendinden geçiriyor.. Fransız filmlerini hep ilginç ve farklı bulmuşumdur. Bu film de benim tezimin bir göstergesi.• İlk Aşkımı Sana Veriyorum: Evet, yine unutulmaz bir aşk filmi.. Japon yapımı bu film tartışmasız izlediğim en iyi aşk filmlerinin başında geliyor. Pamuk şekeri tadında bir film.. İzlenmeli bence :)


• 3 idiots: O ortadaki Aamir Khan, evet... Yine Aamir Khan filmi.. Ama bu kez yazıp yönetmemiş, oynamış.. Ve o harika oyunculuğuyla güzel olan filme daha bir anlam katmış.. Filmde düzene ve sisteme ufak göndermeler yapılmış.. Psikoloji üzerine çok şey bulabileceğiniz, hem komedi, hem dram hem de romantizm kokan bir film. Kesinlikle izlenmeli..
• V for Vandetta: Her ne kadar herkesçe farklı yorumlansa da, maskelerini son zamanlarda her yerde gördüğümüz bu film bana göre en iyi filmlerden. Bir başkaldırış hikayesi.. Bir özgürlük savaşı ve bir yürek meselesi.. Biraz siyasi ve politik.. Ama etkileyici ve izlenmesi gereken bir film..


• Anne Gibi: Anneliği en güzel anlatan film diyebilirim. İranlılar iyi dram filmi yapıyorlar..Yiğidi öldür hakkını ver. Yine beni çok ağlatan bir film ve yine duygu seli.. Fedakarlık bu kadar güzel anlatılamazdı herhalde.. İzlenmeli..


• Ölüm Çıkmazı: Korkmamam dolayısıyla korku filmleriyle pek aram yoktur ama korktuğum ve gerildiğim ender filmlerdendir kendileri. Kane'in  görünüşüyle bile korkuttuğu  doğrudur evet ama kabul etmeliyim ki oyunculuğu da muazzammış doğrusu.. Gerek konusu, gerek oyunculuğu ve gerekse verdiği duygu gerçekten muhteşemdi.. İzlemeyenlere tavsiyemdir..• Mommo Kız Kardeşim: İzlemeyen kalmamıştır herhalde bu güzel filmi.. Zira trt1 bastıra bastıra belli aralıklarla ısrarla yayınlıyor bu filmi.. Bende (öyle her filmi üst üste defalarca izleyemem ama) her izlediğimde duygulanıp, ağlıyorum bu filmde.. Demek ki az bütçeyle de muazzam filmler yapabiliyormuşuz.. Türk filmlerinin en iyilerinden bence.. Kardeşliği yoksulluğu ve çaresizliği bu kadar güzel anlatan bir Türk fimi daha görmedim.. İzlemeyen kaldıysa eğer, izlemeli bence..• Melekler Şehri: Eveet, sevdiğim iki iyi oyuncu, harika bir senaryo ve ortaya çıkan muazzam bir aşk filmi.. Meg Ryan ve Nicolas Cage hayranlığım bu filmle kat be kat artmıştır. İzlemeyen kalmış mıdır bilmiyorum ama bende iz bırakan filmlerden olduğu kesin.. Konusuna ve kurgusuna aşık olunası bir filmdir, izlenmelidir..

Evet, izlediğim ve bende iz bırakan en iyi filmlerden bir derleme paylaştım.. 
İzlerseniz şayet, iyi seyirler..
Sevgiyle Kalın ♥ 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder