2 Aralık 2013 Pazartesi

Oje aşkı ♥

Oje deyince akan sular duruyor bende. Neredeyse tüm renk kartelasına sahibim fakat bildiğiniz gibi oje çok uzun dayanmıyor. Koyulaşıyor ve ben de koyulaşmış bir oje kullanmayı sevmiyorum. Koyulaşan ojeye, oje çözücü ya da buzdolabında saklama gibi farklı çözüm yolları sunulmuş olsa da hiçbiri kalıcı bir yol değil maalesef... Genelde Flormarın ojeleri daha çabuk koyulaşıyor. 8 yıldır oje kullanmanın da birtakım faydaları olabiliyor tabi... Mesela koyu renklere nazaran açık renkler daha çabuk bozuluyor. Ve gözlemlediğim kadarıyla Pastel'in ojeleri en geç bozulan ojeler diyebilirim.

Şahin'le gezerken birbirinden tatlı renklerdeki sedefli ojeleri görünce dayanamadım. :) Ve koleksiyonuma 4 yeni oje daha ekledim..


Sedefleri buradan  pek belli olmuyor ama sürdüğünüzde çok tatlı duruyor.. Jade Yeşili ve Yavruağzı en sevdiğim tonlardan.. Ve tırnaklarda daha bir güzel duruyor.. Jade Yeşili oje daha modern, yavruağzıysa daha pastel bir görünüm sağlıyor.. 


Mürdüm ve beyazın sedefli olanı da bir ayrı güzelmiş doğrusu.. Ben çok beğendim.. Mürdüm gotik ve grunge giyim tarzına kesinlikle çok yakışıyor. Daha punch-rock duruyor.. Kırık beyaz da her zaman daha zarif ve klasik bir görünüm kazandırıyor bence...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder