14 Temmuz 2015 Salı

Merhaba Hayatımdan Çıkardığım Kinci İnsanlar;
Merhabalar..
Buraya olumsuz şeyler yazmayı hiç sevmiyorum. Ama bazen bazı insanların size karşı inanılmaz derecede fesatlık beslediğini hissedersiniz ya, işte ben o bazı insanlara teşekkür etmek istiyorum. İçlerinde besledikleri kin, fesatlık ve yargılarıyla günahımı alarak hafifletiyorlar beni.. Fesatlıkları o kadar akıyor ki üst başlarından kendi çirkin duygularıyla boğuluyorlar haberleri yok. Hayat birilerine içten içe kin duyup, o kini içinde büyütecek ve kalbini karartmaya değecek kadar değerli değil çünkü.. Valla birkaç gün içinde bu üstünden başından kin, fitne ve fesatlık akan insanların soğuk çirkin yüzlerini daha iyi gördüm. Keşke kızdıklarını, kırıldıklarını söyleseler de kalplerini kin ve fesatlıklarla kalplerini karartmasalar.. Ama elbette ki böyle insanlar için moralimi bozup, onların yaşam sevincimi söndürmelerine izin vermeyeceğim..
Ben insanların davranışlarından kötü manalar çıkaran bir tip değilimdir. Yakından tanıyanlar bilirler zaten ne derece iyi niyetli olduğumu ama dediğim gibi bazı insanların istikrarlı bir şekilde kinle yaklaşımları beni rahatsız ediyordu. Açıkçası artık rahatsız bile etmiyor. Çünkü çok zavallıca geliyor.
İşin garibi bu insanlar bir zamanlar yakın arkadaş olduğum, yediğim içtiğim ayrı gitmeyen insanlar. Onların kalplerindeki fesatlıkları ve ikinci yüzlerini fark edip kendimi geri çekmemle bana düşman kesilmeleri bir oluyor. 
Tamam, düşmanlık demeyelim bu biraz ağır oldu. Kabul ediyorum. Ama içten içe bir kin, fesatlık besliyorlar bu şahıslar. Ve işin komiği fark etmediğimi düşünüyorlar. 
Kendi zevkleri, renkleri, düşünceleri, farklılıkları olmayan bu insanlar sizin hayatınızı kopya edip kendi hayatı gibi pazarlıyor çevresindeki insanlara. 
Ve yine ilginç olan da istikrarlı bir şekilde sizin yaptığınız hiçbir şeyi beğenmiyor (her anlamda) ama her şeyinizi gizliden gizliye kopya ettiğini zannediyor. Sosyal medya hesaplarınızda hiçbir şekilde iletişim kurmazken gelip içinizi döktüğünüz bir yazıya imalı laflar yazıyor ve daha bir sürü saçmalık. 
Diyeceğim o ki ben hayatımdan bu zavallı insanları çıkaralı çok oldu. Sanırım kuyruk sancıları da bundan kaynaklanıyor ki gizliden bir kin besliyorlar bu şahıslar bana..
Teşekkür ederim :) Yaptıkları bana daha da güç veriyor çünkü..
Yaptığım şeylerde bir nebzede olsa başarılı olduğumu, insanları mutlu ettiğimi ve güzel işler peşinde olduğumu fark etmemi sağlıyorlar :)
Ben hayat kumbaramda güzel insanlar biriktirmek istiyorum.
Ki birçok da güzel insan biriktirdim Elhamdülillah !
Olumsuz, kalbimin ısınmadığı ve fesat kinci insanlardan uzak duruyor, kazandığım güzel insanların kıymetini bilmeye çalışıyorum :)
Bu da oldukça güzel bir şey bence..
Sabırla okuduğunuz için teşekkür ediyor mutlu geceler diliyorum sizlere ♥


10 yorum:

 1. Ya cnm üzme kendini ya ben seni tanımıyorum ama çok sevdim kanım kaynadı sana zevklerine yaşam tarzına bi tanesin sen ya ��

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Teşekkür ediyorum :) Zaten üzülmüyorum. Yani o dönemleri atlatalı çook oldu :) Güzel sözleriniz için çook teşekkür ediyorum çok mutlu oldum :) ♥ Sevgiler..

   Sil
 2. 'Kendi zevkleri,renkleri, düşünceleri, farklılıkları olmayan bu insanlar sizin hayatınızı kopya edip kendi hayatı gibi pazarlıyor diğer insanlara.' demişsin ya çok doğru çok haklı demişsin bende bu cümleyi okur okumaz dedim ki ay bu kadar olur ancak.. Bende tam bu dertten tam bu sıralar öyle muzdariptim ki hatta bende içimi dökeyim diye bloga girip yazı yazayacaktım ki senin yazını gördüm inan okuyunca kendim yazmış gibi de rahatladım :) benim canım fazlasıyla sıkılıyor bu konuya ve ben senin gibi malesef hayatımdan da çıkarmıyorum ki :/ sadece mesafeli olabiliyorum ..
  gel gelelim işte yazını çok beğendim, gerçekten ben olsam bu denli kendi içimi dökemezdim sen dökünce ben rahatladım Çok sağol :)

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Büyük bir sabırla okuduğun için asıl ben teşekkür ediyorum :) hepimiz müzdaribiz maalesef bu dertten.. Mesafeli olabiliyorsanız da ne mutlu size.. Ne yazık ki bunu da yapamayanlar var.. Zamanla hayatınızdan da çıkarırsınız emin olabilirsiniz.. her şeyin yoluna girmesi temennisi ile.. Sevgiler ♥

   Sil
 3. Canım umursama lütfen okuyunca üzüldüm güçlü duruşunla gurur duydum seninle, maalesef hep karşılaşacaksın öyle insanlarla eee sınav dünyası sonuçta onlarda sınavdaki kolay soru çözersin o işi kalbine nefreti sokmadan.Hep o sevgi dolu umut kokan yazılarını okumak güzel işlerini görmek istiyorum bu sayfada, kötülükler uzak olsun sevgiyle kal...

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Ah ablacım ne güzel bir kalbin var senin.. Daha tanımadan yüz yüze görüşmeden bana büyük bir destek ve mutluluk veriyorsun :) İyi ki tanımışım seni.. Bende kendime böyle olumsuz yazıları yakıştıramıyorum açıkçası :) Küçük bir iç dökmeydi inşallah burada hep hayat sevinciyle dolu enerjik yazılar göreceksiniz :) Sevgiyle öpüyorum :) ♥

   Sil
 4. En sıkıntılısı da en yakınım dediklerinin attığı kazıklar.. Sen onca sene nasıl fark edemediğini düşünürken onlar kinlerini kusmaya devam ediyor.. Ne kadar hayatından çıkarsan da pisliğini sıçratacak bir delik arıyorlar üstelik.. Tepkisizlik ise en güzeli, daha bir şişiyorlar!

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kesinlikle kartılıyorum :) Sanırım en güzeli onları kendi pisliklerine terk edip kaldığımız yerden devam etmek :) ♥

   Sil
 5. Tekrar merhabalar, ben esen kızın yeri blogunun sahibi Esen :) blogumun adresini değiştirdim artık esenkznyeri.blogspot.com 'dayım sizi de bekliyorum :)

  YanıtlaSil
 6. Sena Allahin sevgili kulusinki seni onlardan ayri koyuyor ben hep ole dusunurum tek ben varim kulum bana sığın der gibi gelir. Herkes Allahın kulu olarak dogar ama ona laik kalirmi kalmaz iste oda sinavdir sen sevginle o sinavlarida gecersin ani gercekten hssederk secde goren insan Allahi yakin hissedendir cnm bnm ☺

  YanıtlaSil