18 Aralık 2015 Cuma

Yeni Yıl Hediyem "Martı Yayınları" ndan ♥ ~ Emily Hope - Senden Sonra ~Uzun bir aradan sonra herkese merhaba :)
Uzun bir süre dedim çünkü buraya yazmayalı gerçekten çok uzun bir zaman geçmiş gibi hissediyorum. 5 gün gibi bir süredir de kendimi tüm sosyal paylaşım sitelerinden uzak tuttum. Biriken siparişler, kitaplar, ev işleri, günlük rutinler vs. derken gerçekten zamanın nasıl geçtiğini anlamadım. Ve biliyor musunuz teknolojinin bizleri nasıl da köleleştirdiğini...
Bu süreç bana çok iyi geldi. Kendimi dinledim. Kendimi sorguladım. Kendimle yüzleştim. Kendime zaman ayırdım. Ve tabii ki bu birkaç günlük aradan sonra da hemen soluğu çoook sevdiğim ve yeri bende çok farklı olan göz bebeğim blogumda aldım. Bu süre zarfında bir takım sebeplere üzülmem gibi birçok güzel şey de yaşadım. Neyse bu bir iç dökme yazısı olmadığından hemen konuya geleceğim. 
Martı Yayınları bana çoook tatlı bir yeni yıl hediyesi gönderdi.
Sabah gelen kargoyla içimde kelebekler uçuştu. Hep derim, "Bana en güzel hediye kitap ve çiçek." diye. Gerçekten de bana kitap edildiğinde inanılmaz mutlu oluyorum. "Martı Yayınları" da sağ olsun o kadar ince düşünceli ve zarif bir yayın evi ki beni can damarımdan vurdu gerçekten. Daha önce de Arkadya Yayınları Cennetin Rengi'nin devamı olan "E.V. Mitchell - Kaderin Rengi"ni göndermişti. Böyle ince düşünceli zarif yayınevlerini gördükçe gerçekten çok mutlu oluyorum. Kitaba aşık olan insanları nasıl mutlu etmeleri gerektiğini iyi biliyorlar vesselam. Velhasıl paketi heyecanla açtığımda resmen kalbimden vurulmuştum. Detaylara çok önem veren ben o pakete, o renklere, o süslemelere tek kelimeyle çarpıldım. Nasıl mutlu oldum, nasıl sevindim bilemezsiniz. Sanki oyuncağına kavuşmuş 6 yaşında bir kız çocuğu gibiydim. Tabii ki hemen fotoğrafladım. Daha sonra da kıyamayarak paketi bozmak durumunda kaldım. Yoksa bana kalsa saatlerce izleyebilirdim yani o paketin güzelliğini.

Paketin üzerine yerleştirilmiş o şeker var ya resmen mutluluk saçtı kalbime. Hele ki o geyik yok mu o geyik? Ne tatlı bir detaydır o yahu? 


Evet birtakım fotoğraflama ritüellerinden sonra nihayet elime aldım kitabı ve incelemeye başladım. "Ayy yine nasıl tatlı bir kitap kim bilir?" diye düşünürken konusuna dair fikir edinebilmek için hızlıca göz gezdirdim. Ve aradan geçen zamanla merakıma yenik düşüp tabii ki başladım hemen bu tatlı kitaba. Ve tabii ki Yarım gün gibi bir sürede kitabı yarılamış bulunmaktayım. Tahminimce 2 gün içinde bitecek gibi görünüyor. 255 sayfadan oluşan kitabı şimdilik 126. sayfada bıraktım. Ama şuan sadece şunu söyleyebilirim: kitap çok akıcı! Bırakamıyorsunuz. Neyse yorum zamanı daha sonra.. Devamı yarın akşam inşallah. Akşam diyorum çünkü tüm gün hummalı bir ev temizliği beni bekliyor olacak. 
Kitap bittiğinde burada ve instagramda yorum paylaşacağım inşallah. İlk kez yorumladığım "Şeftali Kokan Bir Yaz" kitabının ardından bir sürü mesaj aldım. Gerek İnstagramdaki yorumlar ve Dm'den gerekse buradaki bazı arkadaşlardan. Daha fazla kitap yorumu yapmam gerektiği konusunda. Tabii bu güzel destek de beni yüreklendirdi. Şimdilik sadece kitabın arkasında yazan minicik bir alıntıyla yazımı sonlandıracağım. 
Hediye verenleriniz çok olsun. 
En güzel mutluluklar sizlerin olsun. 
Ama kusura bakmayın en çok da kitapseverlerin olsun ♥


"Eğer değer verirsen incinirsin, insanlar incitir."Ve yazımın ruhuna çok yakıştığını düşündüğüm, çok neşeli kıpır kıpır, benim de çoook severek dinlediğim ve klasiklerimden olan bir şarkı bırakıyorum buraya. 
Keyifli dinlemeler ♥


2 yorum:

  1. çokk şirin bir paket güle güle okuyunnn

    YanıtlaSil
  2. Çok güzel bir kitaba benziyor canım :) İyi okumalar :)

    YanıtlaSil