1 Mart 2018 Perşembe

Şubat ayı filmlerim ♥


Beni yakından tanıyanlar iyi bilirler. Tam bir sinema tutkunuyumdur. Bugüne kadar sayısız film izledim. Bebekten sonra bu durum biraz değişti tabii.. Film izlemek şöyle dursun yarım saat kesintisiz tv (televizyonla aram hiç yoktur ama belgesel izlemeyi çok severim) izlediğimi bile hatırlamıyorum. 
Kardeşimin askerden gelmesi ve ameliyat olması nedeniyle annemlerde kaldığım iki haftaya beş film sığdırdık. Sağ olsun annem bir s.o.s. görevi görerek zor durumlarda Masal'la ilgilendi.
Bana da özlediğim o eski günlerdeki gibi kardeşimle film keyfi yapmak düştü.
İlk olarak 'It' - 'O' filmini izledik.
Allah'ım ne berbat bir filmdi. Yemin ediyorum o iki saatime acıdım. Hayır, bunun neresini o kadar övdüler ve bu filmin neresine o puanı verdi sevgili imdb anlayamıyorum. Eski yapımı daha iyiydi diyebilirim. Filmi izlememde izleyen arkadaşların yoğun övgüleri ve imdb 'nin verdiği 7,5 puan çok büyük bir etkendi. Bir de koulrofobim (Palyaço korkusu) olunca dedim ki, 'İyi bari korkabileceğim bir film olur.' (Korku filmlerini çok severim. Ama tabii kolay kolay korkmuyorum o ayrı bir mevzu.)
İzledik. Film bir türlü sarmıyor. Çocuk filmi gibi. Çocuk bile korkmaz yani. O derece. Bazı sahnelerde arkadan "böööö" diye yaratık çıkıyor falan. Sadece palyaçonun o tipsiz suratı beni çok rahatsız etti. Onun dışında korkulacak izlenecek hiçbir yanı yok filmin. Daha çok midemi bulandırdı. O iki saatime acıdım resmen. imdb'ye olan saygım da bitti.. 

Filme puanım 1/5
Wonder

Aynı ismiyle olan kitabını okumak isterdim aslında ama bir türlü nasip olmadı. Bende filmini izledim. Dış görünüşü ve farklılığı nedeniyle zorlu süreçlerden geçen bir çocuğun duygusal hikayesi anlatılıyor filmde. Şikayet ettiğimiz sıradanlık bazı insanların tek hayali olabilir. Filmde de yüzü deformasyona uğramış bir çocuğun sıradan olabilmek için sarf ettiği çabayı izliyoruz. 
Çok çok güzel bir filmdi. Tam da ailenizle oturup şöyle güzelce film keyfi yapacağınız türden bir film. İnsanın bakış açısını tamamen değiştiren, duygusal bir yolculuk. Anneyseniz daha çok etkileniyorsunuz filmden. Çoğu sahnesinde çok duygulandım ve hatta ağladım. Bilemiyorum anneliğin verdiği duygusallık mı yoksa hikayenin güzelliği mi? Sanırım ikisinden sebep film çok etkileyiciydi. İyi ki izlediğim dediğim filmler arasına girdi.

Filme puanım  5/5


Dangal

Sinemasına gitmeyi çok istemiştim. Ama bebişli olmak içini çeke çeke filmin nete düşmesini beklemeyi gerektiriyordu tabii :) Aamir Khan muhteşemliği diye bir şey var :) 
Her filmini izlediğimden ve her filmini çok çok beğendiğimden bu filmi de sabırsızlıkla bekledim. 
Dangal'da bir baba-kız ilişkisi, azim hikayesinden ziyade pek çok sosyal mesaj buluyorsunuz. Zaten Aamir Khan'ın filmlerinde en sevdiğim şey de bol bol sosyal mesajlar veriyor olması. Filmde "kadın" olmanın zorluklarına ve kadınlara yapılan muameleden bahsetmiş Aamir Khan. Çok sevdim. Başta güreşli falan görünce bi tereddüt ettim "Ay bu ne güreş mi izleyeceğim şimdi?" diye ama filmin sonunda kendimi heyecan içinde güreş müsabakası için kıpırdanırken buldum. Yine ailecek izlenebilecek çok güzel bir film. "3 idiots" , "PK", "Taare Zameen Par" ve "Ghajini" kadar etkileyici olmasa da ben çok beğendim.

Filme puanım  4/5


Arama Sonuçları

Mein Blind Date mit dem Leben


Çok şey beklemeden vakit geçirmek için izlediğim bu film beklediğimden iyi çıktı desem abartmış olmam sanırım.. Filmde görme engeline rağmen hayallerinin peşinden koşan bir genç adamın hikayesi konu edilmiş. Filmde bol bol empati yapıp şükrediyorsunuz. Ve ben film boyunca kendime kızdım. Hayallerimi gerçekleştirme konusunda ne kadar pasif davrandığımı filmi izleyince daha iyi anladım. Hayatta bazen hırslı olmak gerekiyor.. (Tabii dozunda.) Kurgu ve hikaye olarak çok güzel olsa da filmdeki bazı minik sahneler itibariyle aileyle izlenebilecek bir film değil sanırım.

Filme puanım  4/5


The Help

Konusu itibariyle çokça ilgimi çeken bir filmdi. Puanının da güzel olması beni teşvik edince en son izlediğim film The Help oldu. Filmin ana konusu 60'larda yaşanan ırkçılık, farklı bir bakıç açısıyla ele alınmış. Beklediğimden çok çok daha iyi bir filmdi. Ana karakterin yazma sevdası, 60'lı yıllara olan sevgim ve hayranlığım, ırkçılık konusundaki hassasiyetim, kıyafetler, eşyalar ve saymadığım daha nice detaylar filmi sevmemde çok çok etkiliydi. Çok başarılı ve ağır bir film. Aslında herkesin kolay kolay beğeneceği türden bir film değil. Bazıları izlenebilir bulabilirler. Bu zamana kadar sayısız film izlemem bana sinema konusunda oldukça çok şey kattı. Farklı açılardan değerlendirdiğim için filmi çok başarılı buldum. İyi ki izledim dediğim filmlerden oldu tabii :)

Filme puanım  5/5

1 yorum: