19 Temmuz 2017 Çarşamba

Yaşasın 2. trimester !


Hamileliğin 2. trimesterine hamileliğin balayı gibi derlerdi de inanmazdım.. Gerçekten de öyleymiş. Benim için kabus gibi geçen 1. trimester döneminden sonra 2. trimester gerçekten ilaç gibi geldi. 14. haftada oldukça azalan mide bulantıları ve kusmalarım 17. haftamda bana veda ettiler..


Artık yeme içmem düzelmiş, karnımı doyurabiliyor olmamın mutluluğunu yaşıyordum. En çok da 4 aya yakındır bebeğimi düzgün besleyememiş olmanın vicdan azabına veda ediyor olmam mutlu etmişti beni.. Artık daha sağlıklı ve düzenli beslenmeye başlamıştım. İştahım yavaş yavaş açıldıkça nasıl mutlu oluyordum.  20. haftadan itibaren her şey daha da yoluna girmişti. Artık sağlıklıydım. Mide bulantılarım ve kusmalar yoktu. Baş dönmeleri de bitmişti. 38 kiloya düştüğüm 1. trimester döneminin sonundan 2. trimesterde 42 kiloya merhaba demiştim. Yani hamile kaldığım kiloma..


Ve artık hamilelikten keyif almaya başlamıştım. Karnım şişmiş, onun hareketleriyle dünya mutlusu oluyordum. (Bu fotoğraf en sevdiğim hamiş fotoğrafım sanırım :)


Tabii bir de 17. haftamızda cinsiyetimizi de öğrenmiştik. Evimize minik bir kız geliyordu.Hamile olduğumu öğrendiğim andan itibaren kızım olacağını hissediyordum.. En iyi ultrason anne hisleriymiş meğer..2. trimester dönemimde açılan iştahım sayesinde yavaş yavaş kilo almaya başlamıştım. 27 yaşıma kadar tartıda en fazla 42 yi görmüştüm. Yukarısına çıkmak hiç nasip olmamıştı.. Meğer hamileliğime kısmetmiş..Hamileliği bu kadar özleyeceğim aklıma gelseydi her anını çok ama çoook daha güzel yaşardım. (Gerçi ilk trimester dışında çook güzel yaşadığıma inanıyorum ama yine de insan daha da güzel yaşayabilirdim diyor her defasında..)
Hamileliğimde en keyif aldığım dönemlerdi 20'li haftalar.. 
Demem o ki hamileliğin balayıymış gerçekten 2. trimester. Eğer o dönemdeyseniz doya doya her anın tadını çıkararak yaşayın derim :)

Sevgiler ♥

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder